اخبار > برگزاری اولین جلسه کمیته مدیریت طرح برنامه ملی آینده‌نگاری در حوزه انرژی  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اولین جلسه کمیته مدیریت طرح برنامه ملی آینده‌نگاری در حوزه انرژی

دکتر الیاسی در ابتدای جلسه و پس از خوش‎آمدگویی توضیحاتی در خصوص برنامه ملی آینده‌نگاری در حوزه انرژی ارائه نمودند و افزودند به صورت کلی در این برنامه قرار است با برگزاری سلسله نشست‌هایی در حوزه های مختلف انرژی چالش‌های کلان پیش رو انرژی با نظرات خبرگان مشخص گردد و با برگزاری فروم‌هایی با اساتید داخلی و بین‌المللی این چالش‌ها به بحث و گفتگو گذاشته شود و در انتها با برگزاری دلفی با مشارکت حداکثری موضوعات اصلی مشخص گردد.
سپس دکتر باقری مقدم، مدیر کمیته طرح آینده‌نگاری در حوزه انرژی، و مهندس جعفری در خصوص روند اجرایی‌سازی این طرح و فعالیت‌هایی که لازم است در این خصوص توسط دستگاه‎های مرتبط انرژی اعم از وزارت نیرو، وزارت نفت، ستاد توسعه انرژی های تجدیدپذیر، سازمان انرژی اتمی و ... توضیحاتی ارائه نمودند و اشاره کردند مخاطبان این طرح طیف وسیعی از اقشار جامعه از جمله دانشگاهیان، سیاستمداران، مسئولان و عموم مردم را در بر می‎گیرد و جنس اقداماتی که برای هر یک از مخاطبان انجام می‎شود متفاوت خواهد بود.
در ادامه هر یک از نمایندگان دستگاه‎های حاضر در جلسه به صورت مختصر دغدغه‎ها و نکاتی که در اجرایی‌سازی این طرح می‎تواند مثمرثمر باشد را بیان نمودند.


١١:٢٠ - 1395/09/15    /    شماره : ٢٠٨٠٩    /    تعداد نمایش : ٩٣٧خروج