اخبار > برگزاری دومین جلسه کمیته مدیریت طرح برنامه ملی‌ آینده نگاری در حوزه انرژی  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین جلسه کمیته مدیریت طرح برنامه ملی‌ آینده نگاری در حوزه انرژی

در ابتدای جلسه نتایج بررسی برنامه‌های آینده‌نگاری ملی برخی از کشورهای جهان و ساختار و فعالیت‎های اداره اطلاعات انرژی آمریکا تشریح شد و در ادامه روند پیشنهادی برای اجرای برنامه ملی آینده‌نگاری در حوزه انرژی و به ویژه مرحله پیش‌آینده‌نگاری ارائه گردید.
سپس هر یک از حاضرین جلسه به نمایندگی از دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان انرژی اتمی، وزارت نیرو و وزارت نفت به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند. عمده مباحث مطرح شده پیرامون شناسایی چالش‌های اصلی کشور در حوزه انرژی و موضوع آینده‌نگاری آن بود. با توجه به مسئله مشخص نبودن جایگاه و سهم هر یک از فناوری‌های انرژی در سبد انرژی کشور در آینده و نبود نقشه راه مشخص برای توسعه هر یک از فناوری‌ها، حاضران این موضوع را به عنوان دغدغه اصلی دستگاه‌های وابسته به بخش انرژی مطرح نمودند و بر لزوم پرداختن به این موضوع در آینده‌نگاری حوزه انرژی تأکید کردند.
در قسمت پایانی جلسه به عنوان جمع‌بندی مقرر گردید که یکی از موضوعات جذاب در حوزه انرژی کشور که مورد وفاق تمامی دستگاه‌ها و کنشگران است انتخاب گردد و تمامی مدیران در سطوح مختلف برای مشارکت و استفاده از تجارب یکدیگر کنار هم جمع شوند. به علاوه لازم است از نتایج پروژه‎های مشابه پیشین که در وزارت نفت و نیرو انجام شده است، استفاده شود و علل عدم موفقیت آن‌ها آسیب‌شناسی گردد.


١١:٥٨ - 1395/10/13    /    شماره : ٢٠٨١٨    /    تعداد نمایش : ١٠٢٨خروج