اخبار > برگزاری دومین نشست تخصصی برنامه ملی آینده‌نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین نشست تخصصی برنامه ملی آینده‌نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو

در ابتدای نشست، آقای مهندس قیصری از مرکز تحقیقات اینترنت اشیا به بررسی جایگاه اینترنت اشیا در صنعت خودرو و فراگیری آن در بازارهای جهانی، ضرورت ورود خودروی خودران و مزایای استفاده از این خودروها (به طور مثال کاهش تصادفات) پرداختند. سپس ایشان نکات قابل تاملی در خصوص روند اجرایی کردن این طرح مانند امنیت تجهیزات و نرم‌افزارها، پیچیدگی اتصال، گستردگی شبکه‌ها، تجزیه‌وتحلیل مدل‌های مناسب به منظور تشخیص صحیح موقعیت خودرو و ایجاد پروتکل‌های ارتباطی استاندارد جهت جمع‌آوری و پردازش داده‌ها مطرح نمودند.
در ادامه آقای مهندس جوانمردی نماینده شرکت نیلیکار در موضوع خودروهای متصل و اینترنت اشیا به معرفی ارتباط: خودرو با خودرو، خودرو با زیرساخت‌ها و سازمان‌ها و یا خودرو با هر وسیله‌ی دارای اینترنت پرداخته و فرصت‌ها و خدمات به وجود آمده در این حوزه را به تفضیل تشریح کردند. ایشان در ادامه صحبت های خود، راه‌های کسب درآمد از خودروهای متصل، نحوه‌ی بهره‌وری از آنها، مسیر پیشرفت از خودروهای متصل به خودروهای خودران و اهمیت آنها در صنعت خودرو را بیان نمودند.
سپس، آقای دکتر محمد نقی‌زاده دبیر شورای راهبردی برنامه ملی آینده‌نگاری علم و فناوری در صنعت خودرو با طرح سناریوهای آینده صنعت خودرو و تغییرات اساسی در بازار و منابع درآمدی، به تشریح تحولات آتی، منافع اتصال‌پذیری، نقش‌آفرینان و تغییر رفتار مصرف‌کننده پرداختند.
در پایان، پرسش و پاسخ میان مدعوین و اعضای کمیته مدیریت طرح برنامه ملی آینده‌نگاری در صنعت خودرو برگزار شد.


١٦:٢٣ - 1396/07/29    /    شماره : ٢٨١٣٣    /    تعداد نمایش : ٥٤٩خروج