اخبار > برگزاری چهارمین نشست تخصصی برنامه ملی آینده‌نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری چهارمین نشست تخصصی برنامه ملی آینده‌نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو

چهارمین دوره از سلسله نشست‌های تخصصی برنامه ملی آینده‌نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو با موضوع آینده خودرو- مدل‌های کسب و کار، ۲۸ آذر در محل دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
در این نشست آقای دکتر محمد نقی‌زاده دبیر شورای راهبردی با ارائه مقدمه‌ای بر آینده صنعت خودرو و مدل‌های کسب و کار، بر لزوم ایجاد تغییر و تحولات در شرکت‌های فعال در این حوزه اشاره کردند.
ایشان سه عامل: انتظار جامعه در مورد امنیت خودروها، مسائل زیست‌محیطی و شرایط زیرساختی و سیاسی را به عنوان عوامل موثر بر صنعت خودرو معرفی کردند.
در این نشست همچنین آقای مهندس نادر وهاب آقایی به عنوان محقق و مدرس خدمات پس از فروش، در رابطه با انقلاب کسب‌وکار صنعت خودرو تا سال ۲۰۳۰ به تفصیل توضیح دادند و در ادامه آقای مهندس صدیقیانی به عنوان مدیرعامل شرکت پارسی مپ، از شرکت‌های پیشرو در حوزه ایجاد سرویس‌های مکان‌محور، توضیحاتی درباره کاربرد سرویس‌های مکان محور در اقتصاد صنعت حمل‌ونقل بیان نمودند.
در پایان این نشست مسائل مطرح شده مورد بحث و بررسی حاضران قرار گرفت؛ در جمع‌بندی مسائل مطرح شده دکتر منوچهر منطقی، رییس شورای راهبردی بر لزوم نگاه اکوسیستمی بر این نشست‌ها و مد نظر قرار گرفتن ۳ بخش صنعت خودرو، اتصال میان خودروها و بخش های خدماتی در این رابطه تاکید کردند.


١٣:٤٩ - 1396/10/02    /    شماره : ٢٩٩٩٥    /    تعداد نمایش : ٤٧٩خروج