اخبار > برگزاری نشست"بررسی نقش اکوسیستم استارت آپی در توسعه مدل های کسب و کار آینده "  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست"بررسی نقش اکوسیستم استارت آپی در توسعه مدل های کسب و کار آینده "

نشست"بررسی نقش اکوسیستم استارت آپی در توسعه مدل های کسب و کار آینده " توسط دبیرخانه برنامه ملی آینده نگاری علم وفناوری برگزار شد. در این نشست که در روز سه شنبه مورخ 15/12/96 و در سالن ثامن الحجج دانشگاه تهران برگزار شد، مخاطبینی از دستگاه های اجرایی، شتابنده ها و تیم های استارت آپی و فعالین اکوسیستم استارت آپی حضور داشتند.
در ابتدای این نشست، دکتر خیاطیان مشاور معاون سیاستگذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به ارائه توضیحاتی درباره برنامه ملی آینده نگاری علم و فناوری و رویکردها و اهداف مدنظر در آن پرداختند. ایشان ضمن اشاره به مصوبه هیئت محترم وزیران که در آن معاونت علمی و فناوری به عنوان مجری برنامه ملی آینده نگاری معرفی شده است، هدف از این برنامه را توسعه گفتمان مبتنی بر دانش و فناوری و گامي در راستاي آگاه سازي، گفتمان‌سازي، تصوير سازي، هم‌افزايي و مشارکت دولتي ـ خصوصي به سمت توسعه اکوسيستم استارت آپي عنوان داشتند.
همچنین ایشان عنوان داشتند یکی از محورهای این طرح، ارائه تصویری از آینده حوزه های کسب و کار و تصویر نقش استارت آپ ها و اکوسیستم استارت آپی در این حوزه ها است که به عنوان بازیگرانی جدید و تعیین کننده، نقش پررنگ تری از قبل را ایفا خواهند کرد. همچنین مدل های جدید کسب و کاری که این استارت آپ ها برای حضور در حوزه های مختلف توسعه داده و یا از آن استفاده می کنند، موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و سعی در شناسایی و ترویج مدل های کسب و کار موفق در حوزه های مختلف داشته باشیم. البته باید عنوان داشت که منظور از این روندها و تصویر آینده، لزوم توجه به آینده حوزه های مختلف و نقش استارت آپ ها در آن است و نمی توان از الان، در مورد آینده حتمی هر حوزه اظهار نظر کرد.
در ادامه این نشست، مدیران کمیته های مدیریت طرح برنامه ملی آینده نگاری علم وفناوری در حوزه های انرژی، حوزه های مسأله محور، حوزه خودرو و حوزه سلامت به ارائه نقش استارت آپ ها و مدل های کسب و کار استارت آپی در حوزه های مختلف پرداختند.
همچنین نمایندگان شتابدهنده های فعال در این حوزه ها تجربیات و محورهای مهم در توسعه کسب و کار استارت آپی را ارائه کردند.
در پایان این نشست، با توجه به سوالات حضار در مورد ماهیت برنامه ملی آینده نگاری علم و فناوری و رویکرد دبیرخانه در ادامه انجام این برنامه، توضیحاتی ارائه شد.


١٤:٠٥ - 1396/12/16    /    شماره : ٣٢٥٩٨    /    تعداد نمایش : ٧٣٦خروج